Terug naar overzicht
Geplaatst op 10-08-2023 door

Samenwerken voor Pipeliners groot succes

Terug naar overzicht
Geplaatst op 10-08-2023 door BIG

Samenwerken voor Pipeliners groot succes

Al jaren is de Master of Pipeline Technology een vaste waarde in de kabel- en leidingwereld. Maar sinds dit jaar gaan Avans+ en Pipeliner een stapje verder door zes individuele modules aan te bieden voor deelnemers die niet (meteen) de gehele masteropleiding willen doorlopen. Hierdoor zijn de modules losstaand als masterclass te volgen of als onderdeel van de opleiding. Stijn Denutte, Daan Sluis, Kirsten Terlouw en Tim Vranken volgden bij Pipeliner alle vier de module Aanleg. Daan en Kirsten als onderdeel van de Pipelinermasteropleiding en Stijn en Tim als masterclass. Hierover delen ze graag hun ervaring. Lees het artikel uit het BIG Magazine hieronder. 

 

Multidisciplinaire insteek

Binnen de module Aanleg moeten de deelnemers een Plan van Aanpak ontwikkelen voor de aanleg van een leiding. Dit doen ze niet alleen, maar in een groep van 4 of 5 personen, allen
vanuit een andere discipline binnen de pijpleidingketen. Deze multidisciplinaire insteek is kenmerkend voor de opleidingen en masterclasses van Pipeliner. Stijn Denutte, technoloog
Aanleg Warmtenetten bij Fluvius: “De groepen waren zeer divers samengesteld. Zo zag iedereen vanuit zijn eigen rol andere risico’s bij de aanleg van de leiding. Dit zorgde voor veel nieuwe inzichten en mooie discussies. Hierdoor ervaar je de meerwaarde van het benutten van elkaars kennis en ervaring.” Ook Tim Vranken, werkzaam als werkleider Bouwkunde en
Leidingen bij Havenbedrijf Antwerpen-Brugge, is zeer positief over het multidisciplinaire aspect van de masterclass: “Ik heb ontzettend veel geleerd van de denkwijze van mijn andere
groepsleden. In mijn huidige job ben ik hierdoor een betere gesprekspartner.” Kirsten Terlouw, calculator bij MVOI: “Je krijgt meer begrip voor elkaar en een bredere blik. Hierdoor
heb ik geleerd om kritischere vragen te stellen en kan ik beter beargumenteren waarom ik bepaalde keuzes maak in mijn werk. Dat draagt zeker bij aan een goede onderlinge samenwerking en een succesvol projectverloop.”

 

Masterclass vs. module

Het bijzondere is dat de deelnemers die zich inschrijven voor de losse masterclasses, deze samen volgen met de deelnemers die de gehele masteropleiding doorlopen. Daan Sluis, engineer bij HVC Groep, volgde zelf de module Aanleg als onderdeel van de masteropleiding: “Ik heb geen problemen ervaren in de samenwerking met de deelnemers van de masterclasses. Alle groepsleden hadden dezelfde drive en behulpzaamheid om tot
een goede casus te komen. Natuurlijk moet je de deelnemers uit de masterclasses leren kennen, maar dat is helemaal niet erg.” “Iedereen binnen de groep was even gemotiveerd en zette zich voor de volle 100% in. De samenwerking verliep enorm vlot. De groepsleden van de volledige opleiding ervaren wellicht een hogere studielast. Om die reden heb ik bewust gekozen voor een masterclass. Ik vind het zelf erg prettig om mij op één module te kunnen focussen zodat ik me daar volledig voor kan motiveren. Ik vind het een pluspunt dat je nu deze mogelijkheid hebt”, zegt Tim. “Ik heb zowel de masterclass Aanleg als Ontwerp gevolgd”, vervolgt Stijn. “Een perfecte combinatie. Het is veel theorie, maar deze wordt door de vakdocenten direct gekoppeld aan het werkveld. Dat helpt ontzettend om de theorie goed te begrijpen.” Daar sluit Tim zich bij aan: “De docenten zijn echte praktijkexperts. Ze zorgen voor veel interactie tijdens de lessen, hierdoor deden alle deelnemers actief mee. Complimenten aan alle docenten!”

 

Internationale verschillen

Ook de samenwerking tussen de Vlaamse en Nederlandse groepsleden verliep volgens de vier deelnemers erg goed. Wel bracht het interessante inzichten met zich mee. “We kwamen erachter dat er een groot verschil is tussen de Nederlandse en Belgische wetgeving. Daar liepen wij in onze groepsopdracht eerst tegenaan. Het is belangrijk om je daar bewust van te zijn. Verder vond ik het heel nuttig om te zien hoe beide landen omgaan met dezelfde problematiek. Het stimuleerde ons als groep om ervaringen uit te wisselen”, vertelt Stijn. ”Via de Vlaamse deelnemers leerde ik nieuwe vaktermen. De begrippen waren niet nieuw, maar in Vlaanderen gebruiken ze wel andere termen. Dat kan zeker van pas komen in toekomstige projecten”, zegt Kirsten lachend. Daan: “Ik vond het vooral opvallend dat wij in Nederland veel afkortingen gebruiken in vergelijking met de Vlaamse groepsgenoten. Hierdoor kan het voorkomen dat je Vlaamse collega’s je niet altijd goed begrijpen.”

 

Opbouwen eigen netwerk

Door de combinatie met de module uit de volledige opleiding zijn de masterclasses meer dan een traditionele cursus. Pipeliner creëert hierdoor naast kennisoverdracht ook voldoende ruimte voor het uitwisselen van ervaringen en het opbouwen van een netwerk binnen de sector. Aspecten die het viertal allemaal zeer waarderen. “Door het volgen van de masterclass heb ik veel nieuwe branchegenoten leren kennen. Ik weet nu beter hoe ik verschillende partijen kan vinden. Daar ben ik heel blij mee, want ik had gedacht dat dit alleen bij het volgen van de volledige opleiding het geval zou zijn”, aldus Tim. “Binnen elke module werk je weer met andere mensen samen, waardoor je in een korte tijd een waardevol netwerk opbouwt. Dat is enorm belangrijk voor alle deelnemers én voor je verdere carrière”, vult Daan tot slot nog aan.

 

Lees als BIG lid exclusief het hele BIG Magazine op onze website via deze link. Het BIG Magazine is exclusief voor BIG leden. Het volgende BIG Magazine verschijnt weer in november.  Heb jij ook een interessant nieuwsitem voor het volgende BIG Magazine? Stuur dan jouw reactie naar: communicatie@bigleidingen.eu.

Terug naar overzicht

BIG Magazine ontvangen?

BIG Magazine komt twee keer per jaar uit en is gratis voor onze leden. Wil je dit branchemagazine vol met projecten en nieuws ontvangen, schrijf je dan in of word lid!

BIG Magazine is gratis voor leden. Nog geen lid? Meld je hier aan!